Vazgectim

En cok Oylanan: Harika!

Sevgili Anne,
Esasen, seni çok seviyorum. Fakat bunu sana hiç söyleyemedim. Çünkü ben geldiğimde bu dünyaya, sen alelacele gitmekle meşguldün. bedeninde filizlendirdiğin oğlunun hasat vaktinde terkettin bedenini. ya da allah almıştır. ya da doğa beni sana layık görmemiştir. bu çocuk eksik doğdu, bir gözü yok. annesi görüp de utanmasın demişlerdir belki bağışıklık sisteminin askerleri. ne olduysa olmuş yani. bende şimdi senin varya bir fotoğrafın bile yok. hoş olsa da tam göremeyecektim anne. bende %65 görme bozukluğu var. geçmezmiş bu. sen can çekişirken yatakta, biraz fazla yormuş seni ölüm. bu arada ani kasılmalar yaşıyormuşsun. gözlerim o arada olmuş öyle. rahmine yabancı sıvılar kaçmış ben doğmadan birkaç dakika önce. zararlı sıvılar. gözlerimi böyle yapmışlar. öyle anlattı ebe aysel teyze. o da vefat etti geçenlerde. neyse. diyeceğim o ki, oğlun hayatta hep başarısız oldu anne. gözleri görmedi, aklı çalışmadı, en yüksek okulları kazanamadı, kız arkadaşı olmadı, zengin olamadı. anne! iyi ki gittin. eğer sen olsaydın... utanırdım.
Sevgilerimle, oğlun Fırat
Sevgili Eski Kankam ve Eski Sevgilim;
Esasen, dün sevgilimin cep telefonunda "nukhetttt" isimli bir numaraya şahit oldum. Bu isimle gece gündüz mesajlaşıyordu sevgilim. Bazı mesajlar lezbiyen ilişkiyi anımsatar cinstendi. İşkilendim numarayı defterimin kenarına yazdım apar topar. Az önce numarayı cebimden aradım ve ne göreyim. Kankamın numarası bu. Beraber iş yaptığım, birlikte hayaller kurduğum 10 senelik dostum. Meğersem 3 yıldır evlenmeyi düşündüğüm sevgilimle aşk yaşıyor. Şimdi parlamak, ortalığı dağıtmak var ama yapmayacağım. Şimdi kendimi Amerikan filmlerindeki gibi hissediyorum. Önümde iki kişiden alacağım dev bir intikam yatıyor. Soğuk kanlı der bana tanıdıklarım beni tanımlarken. Şimdi anınızı nasıl çoğaltacağımı göreceksiniz. 2015 sizin için kabus olacak. İkinizin de her türlü özel bilginiz elimde. Hele sen kankam, tam yıl başında iş yerine öyle bir screenshot gidecek ki, yeni yıla işssiz gireceksin. Sen kaltak sevgilim, işsiz adamlar gözünde bir anda tipsizleşir iyi bilirim. Seninle de ilgili bir blog hazırlıyorum şu an. Kimin hazırladığını asla bilemeyeceğin ve tüm rezilliğinin ve özelinin paylaşılacağı bir blog. Benden öyle şüphelenmeyeceksin ki aklına o.ç. kankam dediğim piç bile gelecek. Tutucu ailen belanı ....cek. Bok yeseydim de bunu yapmasaydım diyeceksin.
Sevgilerimle, 2015 sizin için bambaşka olacak
Sevgili Kürt kimliğim
Esasen, artık horlanmaktan bıktım... Birlikte yaşayıp neden birbirimizi anlayamadık... Neden dilimizi yasakladilar.. Neden kendi dilimizde şarkılar söyledik diye aylarca hapis tutulduk? Bunların hiçbirini yaşamadım ama babam amcam annem ve diğerleri yaşadılar. Dün gibi hatırladığım şeyler bunun yanı sıra.. Dizildigimiz günler evin önüne... Kürtçe konuşmak yasak demişti biri. Ablam nenem türkçe bilmez ki demişti!.. Neden neden oldu bunlar.. Ne ara bu kadar dusmanlastik birbirimize... Neden nefret edildik.. Halbuki aynı şarkıyı söyleyip aynı Halayı cekmistik.. Aynı kaptan yiyip aynı derdi cekmistik... Neden böyle oldu.. Neden?
Yazdıklarım siyasi değildir sadece sitemdir... Sevgilerimle,
Sevgili acun
Adriana müslüman olacak mı?
Sevgilerimle,
Dünyada bu kadar aç varken sana aşık olamam
Sevgili Betül
Esasen, Azaltarak bırakıyorum seni azaltarak vazgeçiyorum senden bir nevi sigara gibi. Hoş ben sigarada kullanmam ya. Olsun benimde kötü alışkanlığım sensin işte. Tabi senin koyu kahve olup gülünce içi parıldayan gözlerini kötü sayabilirsem yada sen gülünce böyle benim kalbimin en ücra noktalarından gelen her şeyi unutup sana tekrar aşık olma isteğimi bastırabilirsem. Birde şu kahrol asıca sosyal sitelerde önüme çıkan sağda solda gülümsediğin fotoğraflar var tabi. Dediğim gibi azaltarak bırakıyorum seni azaltarak vazgeçiyorum senden. Nasıl yaptığımı sorarsan daha az düşünüyorum seni. Öyle aklıma geldiğin zaman hemen bir kitap okuyorum yada bir şeyler karalıyorum bir kağıda. Seninle bir ilgisi olmayan yazılar işte bolca saçmalıyorum o yazılarda. Senin anlayacağın bu aralar yoğun bir savaştayım aklımda ve kalbimde olan senle. Zaman zaman herhangi bir fotoğrafına bakıp kaybetsem de bu savaşı bazen de kazanıyorum işte. Bu yazıya gelince bu yazıda kaybettiğim bir savaştan arka fonda senin gülümsediğin bir fotoğrafla birlikte
Sevgilerimle, Lucas Spero
Sevgili mektupları onaylayan arkadaş
Esasen, senden daha fazla ziyaret ediyorum siteyi. Siteyi birine bırakıp gitseydin bari.
Sevgilerimle, mavi
Sevgili bal
Esasen, seni ne kadar özlediğimi tarif edebileceğimi sanmıyorum. Görsen anlardın ama. Ki o yüzden bu kadar özlüyorum seni, anlatmadan anlayabildiğin için. Kader neden böyle yazıldı bilmiyorum, burda olsan anlatırdın. Her şeyin bir sebebi olduğunu biliyorum ve hala o sebep neydi diye düşünüyorum. Ne zaman bulacağımı da bilmiyorum. Bir sürü şeyden korkmaya başladım, en çok yalnız ölmekten korkuyorum. Hissizleşiyorum. Seni özlemek bir his değil günlük bir eylem oldu benim için. Daha doğrusu bir parçam. Ölene kadar benimle kalacak sanırım. Bundan şikayet etmiyorum, çünkü seni özlemek şu şartlarda yapabileceğim en güzel şey.
Sevgilerimle, Oli
Sevgili Acun,
Esasen, Adriana Lima adı doğruysa, yetenek sensin.
Sevgilerimle, Biri
Sevgili, kocamın en iyi arkadaşı olduğunu iddia eden kevaşe,
Esasen, seni tanıdığım gün de sevmemiştim. Hala da sevmiyorum. Daha ben evlenmeden önce eşim askerdeyken benim evimde kaldın, kocam hakkında "aaa sen kıymetini bilmiyorsun, benim kankam şöyle iyidir, şunu sevmez bunu yemez bunu sikmez, 10 küsür senedir tanıyorum, en iyi arkadaşıyım, sen daha toysun, benim hayalimdeki koca da o zaten, siz evlenecek gibi değilsiniz, ben alırım onu" tarzında şeyler söyleyerek, geceleri sen uyurken seni boğma hissi oluşturuyordun bende. Dünya tarihindeki ve geleceğindeki en kıskanç ve bir o kadar fitneci, dedikoducu, kıskanç varlıksın. İnsan demiyorum, çünkü bokum kadar kıymetin yok. Kıskançlığından nişanımıza gelmedin, için yandığı için nikahımıza gelemedin. Çok uğraştın ilk zamanlarda beri, bu herif beni de becersin diye olmadı işte. Çirkinsin kızım, koca götlüsün, konuşmayı bilmiyorsun, saçın da kıvırcık, saçım düz diye deliriyorsun. Göğsün yok, tahtagillerdensin. Benim göğüslerime baka baka kör olacaktın. Çok uğraştın bu herif beni yesin diye ama yemedi, yemeyecek. Benden önce de yediyse bile demek ki hoşuna gitmemişsin, belki de ondan götünden ayrılmıyordun tekrar yapsın diye. Velhasıl istediğin hiç bir şey olmadı, çok uğraştın ama adam seni sikmedi de görüşmüyor da artık. Ve seninle evlenmedi de. Beni seçti. Orta yerinden çatla, sen bu kafayla evlenmek değil kahve içmeye bile gidemezsin bir erkekle. Geçmiş olsun, hatta yok yok geçmesin. Bu acıyla bu yenilmişlikle takıl sen. Kısacası, ben aldım sen kaldın. Sana son sözüm de şu, Hasan almaz Basan alır..!
Sevgilerimle, Basan.
Sevgili Ekşici pijler
Esasen, sittirmeyin totonuzu gidib kendi bokunuzda boğulun
Sevgilerimle, barzo
Sevgili Anne,
Esasen, seni çok seviyorum. Net.
Sevgilerimle, Oğlun

bizi takip edin!

Esasen.com'u Paylas!

Son Yorumlar